מאמרים

השימוש באמצעי התקשורת והמדיה השונים בקרב המתגוררים בחו"ל

השימוש באמצעי התקשורת והמדיה השונים בקרב המתגוררים בחו"ל

במהלך החיים מוצאים עצמם אנשים רבים מתגוררים בחו"ל למשך תקופה ארוכה. חלקם מפני שיצאו ללימודים בחו"ל, חלקם בשליחות מטעם העבודה וחלקם סתם החליטו להגר ולחיות במדינה זרה.

מה שכמעט תמיד משותף לכל אותם ישראלים המתגוררים בחו"ל הוא הגעגוע הבלתי נגמר הביתה, לארץ. לא משנה כמה רע היה להם פה או כמה טוב להם שם, לכולם געגוע תמידי לישראל, ובעיקר למשפחה והחברים שנשארו כאן.

בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות אשר כללו את מהפכת התקשורת, השיווק והמדיה של האינטרנט והטלפונים הסלולאריים, נוצר שינוי חיובי ומשמעותי של ממש בחייהם של כל אותם מתגוררים בחו"ל המתגעגעים לארץ.

כעת, באמצעות האינטרנט בעיקר, יכולים אותם ישראלים השוהים בחו"ל לתקשר באופן שוטף ויום יומי עם חבריהם ומשפחותיהם אשר נשארו בארץ. המצאות דוגמת התוכנה "סקייפ" אשר מאפשרת לבצע שיחות טלפון באיכות שמע גבוהה בין מנוי למנוי (התוכנה חינמית ופועלת על כל מחשב) ללא תשלום כלל, צמצמו את המרחק בין ישראל לחו"ל לידי מספר הקלקות עכבר. כך, יכול אותו ישראלי מתגעגע השוהה בחו"ל לדבר פעמיים בכל יום עם הוריו, חבריו או מי שרק ירצה, ללא תשלום, כאילו מדובר בקו טלפון חופשי.

המשך מאמר